reklama

Už více než týden v Číně přibývá více než 100 nakažených denně; za posledních 24 hodin to bylo 103 nových případů, což je mírný pokles proti 118 nově nakaženým, které země zaznamenala o den dříve. Šíření koronaviru vyvolává obavy z propuknutí další vlny nákazy v době, kdy se milióny lidí vydají na cestu za rodinami před nadcházejícím lunárním Novým rokem.

Peking za poslední den zaznamenal sedm případů infekce, což je nejvíce od 28. prosince. Šest z nově nakažených žije ve čtvrti Ta-sing a městský provozovatel metra se rozhodl uzavřít stanici podzemní dráhy ležící v blízkosti této čtvrti.

Denní přírůstky jsou zatím jen zlomkem toho, co Čína zažívala po propuknutí nákazy novým typem koronaviru, který se koncem roku 2019 poprvé objevil ve městě Wu-chan. Oficiální činitelé se ale obávají, že by se nákaza mohla opět začít rychle šířit po celé zemi během oslav lunárního Nového roku, které budou za necelý měsíc.

Navzdory cestovním omezením očekávají čínské železnice, že během novoročního volna přepraví zhruba 296 miliónů cestujících - v roce 2019 to bylo 410 miliónů.

reklama