reklama

Peru se nyní potýká z druhou vlnou epidemie covidu-19. V pátek země oznámila, že za posledních 24 hodin přibylo v nemocnicích dalších 213 pacientů nakažených virem SARS-CoV-2. Tím se jejich počet zvýšil na 14.333. Překonán byl tak dosavadní rekord v počtu hospitalizovaných s covidem-19, který tato jihoamerická země zaznamenala 17. srpna loňského roku.

V Peru, které má zhruba 32 milionů obyvatel, se nákaza novým koronavirem prokázala u více než 1,2 milionu lidí. Na komplikace spojené s covidem-19 jich zemřelo 43.255.

V úterý se v Peru začalo očkovat proti covidu-19, země má k dispozici čínskou vakcínu společnosti Sinopharm. Zatím obdržela 300.000 dávek, v následujících dnech by jich mělo dorazit dalších 700.000. Jako první dostal dávku očkovací látky prezident Francisco Sagasti a v první fázi se budou očkovat zdravotníci v první linii.

V pátek rezignovala na svou funkci ministryně zdravotnictví Pilar Mazzettiová. Její nástupce bude již pátým ministrem zdravotnictví od doby, kdy loni v Peru vypukla epidemie covidu-19.

Mazzettiová se ministerského postu vzdala poté, co vyšlo najevo, že bývalý prezident Martín Vizcarra dostal vakcínu proti covidu-19 již loni v říjnu. Exprezident se brání, že se stejně jako tisíce dalších obyvatel Peru účastnil klinické studie čínské společnosti Sinopharm. Mazzettiová poslancům v pátek řekla, že o očkování bývalého prezidenta neměla "ani tušení".

reklama