Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Děti v Peru se vrátí po dvou letech k prezenční výuce přerušené pandemií

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Děti v Peru se po dvou letech vrátí do škol, prezenční výuku i v této jihoamerické zemi přerušila pandemie covidu-19. Do lavic usednou znovu v březnu, kdy v Peru začíná školní rok. Deníku La República to potvrdil ministr školství Rosendo Serna.

Peruánské děti se chodily učit do tříd naposledy v prosinci 2019, v dalším školním roce už se školy zavřely kvůli pandemii. A zatímco kina, divadla či fotbalové stadiony se v Peru už dříve otevřely s omezenou návštěvností, na školy přišla řada až nyní.

Nicméně jídelny či občerstvení pro žáky zůstanou ve školách zatím zavřené a učitelé budou muset mít dvě dávky očkování proti covidu-19. Žáci i učitelé budou také muset nosit roušky. Pokud se ve třídě potvrdí nákaza koronavirem, půjdou všichni do 14denní karantény, napsala agentura EFE.

K rozhodnutí o otevření škol přispělo i schválení očkování pro děti od pěti do 11 let, s nímž Peru začne 18. ledna.

Peru je v této pandemii první v tabulce přepočtu úmrtí spojených s covidem-19 na obyvatele. Země se 33 miliony obyvatel eviduje téměř 203.000 takových úmrtí.

Témata:  Peru školství

Související

Aktuálně se děje

28. července 2026 16:51

Smutná zpráva z Rakouska. Při nehodě zemřel zpěvák známé plzeňské kapely

Českou hudební scénu na konci července zasáhla další smutná zpráva. Ve věku 50 let zemřel Petr Slavík, zpěvák plzeňské skupiny Mash. Podle dostupných informací nepřežil vážnou dopravní nehodu, která se stala v sobotu na dálnici v sousedním Rakousku. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy