Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Peru se zřítil autobus z 200 metrového srázu. Nejméně 29 mrtvých

Autobus, ilustrační foto
Autobus, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Při nehodě autobusu v Peru dnes zemřelo nejméně 29 lidí. Přinejmenším další dvě desítky se zranily, informovala agentura EFE.

Záchranáři je převezli do nemocnice. Autobus spadl ze srázu vysokého zhruba 200 metrů. Sjížděl z andského pohoří do hlavního města Lima.

Policie příčiny nehody autobusu prošetřuje a má různé vyšetřovací hypotézy, například, že řidič usnul za volantem či na horské silnic jel příliš rychle.

Podle agentury EFE jsou smrtelné nehody autobusů relativně časté kvůli špatnému technickému stavu vozů, nedostatečné údržbě silnic i malé kontrole řidičů a častému porušování pravidel silničního provozu.

Témata:  Peru nehody autobusů Autobusy

Aktuálně se děje

7. srpna 2026 11:20

Třetí řada Zrádců se blíží. Co vše o ní zatím víme?

Úspěšná detektivní reality show Zrádci se na televizní obrazovky vrátí již letos v září, kdy televize Prima odstartuje její očekávanou třetí řadu. Přesné datum sice ještě nebylo oficiálně zveřejněno, ale premiérové díly se budou objevovat nejprve na placené streamovací službě prima+ a s týdenním zpožděním pak také v klasickém televizním vysílání. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy