reklama

Češi opustili podle Vikové hotel nad ránem, cestovní kancelář jim zajistila zpáteční cestu běžným komerčním letem. "Mohli se rozhodnout, zda chtějí na Tenerife zůstat, rozhodli se ale pro návrat," řekla. Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek uvedl, že španělské úřady trvají na okamžitém návratu turistů.

Pět Čechů přiletělo do hotelu v pondělí, vrátit se měli 6. března. Kvůli potvrzené nákaze koronavirem u jednoho z hostů, ale byla pro hotel se zhruba 1000 lidí, nařízena karanténa.

O propuštění hostů, kteří přicestovali těsně před nařízením karantény, ve čtvrtek rozhodly centrální a regionální vláda. Do hotelu už minulý týden přicestovala ještě jedna česká turistika. Ta musí na místě zatím zůstat. Hotel by podle Vikové snad mohla opustit příští týden, ale vše bude předmětem dalšího jednání a rozhodnutí španělských úřadů, uvedla.

Canaria Travel bude po návratu s českými turisty řešit možnou kompenzaci zmařené dovolené. Zda dostanou zpět peníze nebo jim bude nabídnuto jiné řešení, Viková ČTK nechtěla sdělit.

Ve Španělsku je 25 nakažených novým typem koronaviru, informuje El Mundo. V celém světě se jím infikovalo přes 83.000 lidí, zemřelo více než 2850. Drtivá většina případů se týká pevninské Číny, z Evropy je nejvíce zasažena Itálie.

reklama