Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pět Čechů odletělo z Tenerife domů, v karanténě byli kvůli koronaviru od pondělí

Letadla, ilustrační foto
Letadla, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Pět českých turistů, kteří byli kvůli koronaviru od pondělního večera v karanténě v hotelu H10 Costa Adeje Palace na kanárském ostrově Tenerife, odletěli do České republiky. Šestá Češka, která je ve stejném hotelu od minulého týdne, ho zatím opustit nemůže. Na dotaz ČTK to dnes uvedla ředitelka cestovní kanceláře Canaria Travel Lenka Viková.

Češi opustili podle Vikové hotel nad ránem, cestovní kancelář jim zajistila zpáteční cestu běžným komerčním letem. "Mohli se rozhodnout, zda chtějí na Tenerife zůstat, rozhodli se ale pro návrat," řekla. Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek uvedl, že španělské úřady trvají na okamžitém návratu turistů.

Pět Čechů přiletělo do hotelu v pondělí, vrátit se měli 6. března. Kvůli potvrzené nákaze koronavirem u jednoho z hostů, ale byla pro hotel se zhruba 1000 lidí, nařízena karanténa.

O propuštění hostů, kteří přicestovali těsně před nařízením karantény, ve čtvrtek rozhodly centrální a regionální vláda. Do hotelu už minulý týden přicestovala ještě jedna česká turistika. Ta musí na místě zatím zůstat. Hotel by podle Vikové snad mohla opustit příští týden, ale vše bude předmětem dalšího jednání a rozhodnutí španělských úřadů, uvedla.

Canaria Travel bude po návratu s českými turisty řešit možnou kompenzaci zmařené dovolené. Zda dostanou zpět peníze nebo jim bude nabídnuto jiné řešení, Viková ČTK nechtěla sdělit.

Ve Španělsku je 25 nakažených novým typem koronaviru, informuje El Mundo. V celém světě se jím infikovalo přes 83.000 lidí, zemřelo více než 2850. Drtivá většina případů se týká pevninské Číny, z Evropy je nejvíce zasažena Itálie.

Témata:  Češi Španělsko Kanárské ostrovy koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

17. ledna 2025 18:12

Konec tranzitu plynu přes Ukrajinu: Co to znamená pro Rusko a EU?

Po více než čtyřiceti letech nepřerušeného toku ruského plynu přes Ukrajinu do Evropy byl 1. ledna 2025 zastaven tranzit plynu přes plynovod Urengoj–Pomary–Užhorod. Tento krok znamená konec jedné éry a přináší závažné ekonomické i geopolitické důsledky pro Rusko, Ukrajinu a Evropu. Navzdory tomu, že ani ruská invaze na Ukrajinu v roce 2022, ani následné ukrajinské protiútoky nedokázaly tranzit narušit, obě strany nebyly schopny uzavřít novou dohodu o přepravě plynu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy