Mezi novými svatými jsou například francouzský kněz, kazatel a poustevník Charles de Foucauld či nizozemský kněz a katolický novinář Titus Brandsma, který byl zadržen nacistickými úřady po obsazení Nizozemska a zemřel v nacistickém táboře v Dachau. Papež prohlásil za svatou také první ženu z Uruguaye či prvního Inda, který nebyl vysvěcen knězem. Mezi svatořečenými jsou čtyři jeptišky.

Mše se ve Vatikánu zúčastnilo na 50.000 lidí, a to včetně italského prezidenta Sergia Mattarelly, francouzského ministra vnitra Géralda Darmanina či nizozemského ministr zahraničí Wopkea Hoekstry. Jednalo se o jednu z největších bohoslužeb ve Vatikánu od začátku pandemie covidu-19 a o první mši od roku 2019, při které byli prohlášení noví svatí.

Ve svém projevu papež zdůraznil, že svátost nespočívá "v několika málo hrdinných činech, ale v množství činů každodenní lásky". Dodal, že láska znamená sloužit a zasvětit život ostatním.

Prohlášení za svatého se může uskutečnit po splnění tří základních podmínek: dotyčný musel vést příkladný křesťanský život, mujsel vykonat dva zázraky a musí být pět let po smrti.