Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počet nakažených koronavirem v Německu dále klesl

Německo, ilustrační foto
Německo, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Německu bylo za posledních 24 hodin odhaleno 42.813 pozitivních na virus SARS-CoV-2. Sedmidenní incidence pokračovala v poklesu, a snížila se na 321,8 pozitivních testů na 100.000 obyvatel z 331,8 v předchozí den.

Před týdnem činila 402,9. Informovala o tom dnes agentura DPA s odkazem na údaje Institutu Roberta Kocha (RKI).

Před týdnem mělo pozitivní test 53.697 lidí. Číslo o počtu pozitivně testovaných klesá již téměř tři týdny. Odborníci se však obávají možného brzkého obratu trendu kvůli nakažlivější variantě omikron.

Za posledních 24 hodin Německo zaznamenalo 414 úmrtí s covidem. Před týdnem bylo zaznamenáno 510 úmrtí.

Od začátku pandemie v zemi s 83 miliony obyvatel mělo pozitivní test 6,764 milionu lidí. Skutečný počet je však zřejmě výrazně vyšší, protože mnoho infekcí se nepodařilo rozpoznat. Z toho 108.053 lidí s pozitivním testem zemřelo.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Německo

Související

Aktuálně se děje

23. března 2026 21:14

Milion zhlédnutí za pár hodin? Nela Slováková se pochlubila něčím, o čem by všichni ostatní raději mlčeli

Brněnská podnikatelka Nela Slováková opět potvrdila, že si ze sebe umí udělat legraci a nebojí se ani témat na hranici lehkého bizáru. Šestatřicetiletá vítězka reality show pobavila své sledující na sociálních sítích videem, které se během několika málo hodin stalo virálním hitem a nasbíralo milion zhlédnutí. Celá scénka měla být vtipným komentářem k náročnému startu nového týdne.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy