reklama

V neděli však obvykle bývají čísla nižší, částečně kvůli tomu, že se o víkendu provádí méně testů. Proti minulé neděli je údaj naopak o téměř 2000 případů vyšší. Nově s nemocí zemřelo 63 osob. Vyplývá to z dnešních údajů berlínského Institutu Roberta Kocha (RKI).

V Německu, které má přibližně 83 milionů obyvatel, se od začátku pandemie nakazilo minimálně 658.505 lidí. Z toho 11.289 nákaze podlehlo, uvedla agentura DPA.

Sedmidenní reprodukční číslo podle údajů ze soboty večer stouplo na 1,04. Číslo udává, na kolik dalších lidí infikovaný člověk nákazu přenese; sedmidenní údaj je díky využití sedmidenního průměru odolnější vůči náhlým výkyvům. Současný údaj znamená, že deset infikovaných lidí nakazilo v průměru zhruba deset dalších. Pokud je číslo dlouhodobě pod hodnotou jedna, má se za to, že infekce je na ústupu.

V Německu tento týden začala měsíční karanténa, kvůli které musely zavřít restaurace či divadla. Naopak obchody, školy a školky zatím nadále fungují.

V Česku, které je přibližně osmkrát menší než Německo, přibylo v sobotu 7722 potvrzených případů koronaviru, nejméně za tento týden. Nárůst je výrazně menší i než minulou sobotu, kdy bylo nových případů více než 11.400. Celkový počet zemřelých s covidem-19 se zvýšil na 4681.

reklama