Nejméně devět lidí zahynulo v Tennessee, všichni v okrese McNairy u hranic s Mississippi, pět v Arkansasu, čtyři v Illinois a tři v Indianě. Další oběti registrují úřady států Mississippi, Alabama a Delaware.

Server ABC News napsal, že škody způsobené tornády, která značnou část USA zasáhla v pátek a v sobotu, hlásí celkem 60 míst v osmi amerických státech.

Americká média také hojně informovala o zřícení střechy divadla při metalovém koncertu ve městě Belvidere na severu Illinois. V troskách zemřel jeden muž a dalších 40 lidí utrpělo zranění, pět z nich vážná. Na koncertu bylo podle agentury Reuters celkem na 260 lidí.

Kvůli bouřím se ocitly po celých Spojených státech také desítky tisíc lidí bez elektřiny. Meteorologové očekávají, že se bouře budou přesunovat směrem do východní třetiny USA, kam mohou přinést větry až o rychlosti 100 kilometrů v hodině.

Už minulý týden zasáhlo jih USA ničivé tornádo. Ve státu Mississippi kvůli tomu zahynuly více než dvě desítky lidí. Aktuální podmínky jsou podle meteorologů podobné těm z minulého týdne. Místa zasažená tornádem v Mississippi v pátek navštívil americký prezident Joe Biden s manželkou Jill.

reklama