Podoljak reagoval na vyjádření předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové, která tento týden řekla, že od začátky války v únoru padlo už 100.000 ukrajinských vojáků. Evropská komise ale nedlouho poté její vyjádření upravila a větu o padlých z něho vyňala. Mluvčí komise vysvětlila, že původní vyjádření bylo nepřesné, protože uvedený počet měl popisovat celkové ztráty ukrajinské armády, tedy zabité i raněné vojáky.

"Máme oficiální odhady generálního štábu, které sděluje vrchní velitel. A ty jsou v rozmezí od 10.000 do 12.500 nebo 13.000 padlých," zdůraznil Podoljak ve vysílání televizní stanice 24 Kanal.

Ukrajinský činitel také uvedl, že na Ukrajině je od začátku války víc než 20.000 mrtvých civilistů, o nichž podle něj mluvila von der Leyenová. Podtrhl, že Rusko útočí na civilní obyvatele především na územích, která na Ukrajině okupuje, a připomněl, že z těchto míst přicházejí zprávy o nalezených masových hrobech.

Ukrajinská armáda o svých ztrátách veřejně neinformuje. Denně ale aktualizuje ztráty způsobené ruské armádě, které podle ní aktuálně představují 90.090 vojáků. Nejvýše postavený americký generál Mark Milley tento měsíc odhadl, že ztráty na ruské i na ukrajinské straně představují asi 100.000 zabitých a raněných vojáků.