Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počet případů covidu překonal 330 milionů, rychlý nárůst pokračuje

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Počet lidí nakažených koronavirem ve světě podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) v pondělí překonal hranici 330 milionů.

Prvenství v absolutním počtu infikovaných drží od předloňského března Spojené státy, kde celkový počet nakažených od počátku šíření koronaviru nyní podle JHU činí téměř 66,5 milionu.

Druhá je Indie (37,6 milionu) a třetí Brazílie (23,1 milionu). V Evropě se nejvíce nakažených v absolutních číslech prokázalo v Británii (15,4 milionu). Rychlý nárůst počtu případů v roce 2022 pokračuje: posledních deset milionů nakažených přibylo nyní dvakrát za sebou za tři dny, předtím dvakrát za sebou za čtyři dny.

V České republice se dosud prokazatelně nakazilo 2,624.121 lidí. Podle serveru ourworldindata.org je ČR nyní s 242.790 případy nákazy na milion obyvatel devátou nejzasaženější zemí světa podle poměrného počtu nakažených. Na začátku roku byla ČR na sedmém místě.

Z celého světa jsou na tom hůře jen Andorra (386.380 případů na milion obyvatel), Seychely (332.080), Černá Hora (326.190), San Marino (312.880), Slovensko (259.920), Slovinsko (258.970), Kypr (255.450) a Gruzie (251.110).

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

23. července 2026 12:30

22. července 2026 19:18

Princ William: Emotivní vyjádření o zdravotním stavu manželky Kate

Princ William poskytl emotivní vyjádření o zdravotním stavu své manželky Kate Middleton poté, co princezna z Walesu absolvovala svou první samostatnou zahraniční cestu od diagnostikování rakoviny. Během nedávné návštěvy ostrovů Scilly se následník trůnu v rozhlasovém rozhovoru svěřil s tím, jak moc je na svou ženu neuvěřitelně hrdý. Podle jeho slov byla naprosto úžasná a zvládla uplynulé náročné období, které s sebou neslo mnoho těžkých chvil.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy