WHO ve své týdenní zprávě o vývoji pandemie konstatovala, že počet případů covidu-19 se patrně ustálil po týdnech poklesu, který trval od pozdního března. Organizace uvedla, že případů infekce přibylo v Amerikách, na Blízkém východě, v Africe a v západním Pacifiku, zatímco v Evropě a jihovýchodní Asii byl zaznamenán pokles. V uplynulém týdnu bylo zaznamenáno zhruba 9000 úmrtí.

Počet nakažených vzrostl o více než 60 procent na Blízkém východě a o 26 procent v Amerikách. Počty zemřelých však klesaly všude kromě Afriky, kde naopak poskočily o téměř 50 procent.

Počty hlášené WHO nezahrnují čísla ze Severní Koreje, která minulý týden připustila propuknutí epidemie, ale s WHO oficiálně nesdílí požadovaná data. Severokorejské úřady dnes informovaly o dalších 262.270 lidech s příznaky covidu-19 a potvrdila téměř dva miliony osob s "příznaky horečky".

V západním Tichomoří eviduje WHO nejvíce hlášených případů v Číně, která zaznamenala 94procentní nárůst a více než 389.000 nových případů. Po týdnech přísného i někdy chaotického lockdownu ve finanční metropoli Šanghaji čínské úřady uvedly, že od příštího týdne povolí omezené znovuotevření některých supermarketů či restaurací. Šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus předtím kritizoval čínský přístup nulové tolerance vůči covidu-19 jako neudržitelný.