WHO

Světová zdravotnická organizace (WHO)

WHO apeluje na země, aby zpřísnily regulaci tabáku či alkoholu

Svět

Každý rok umírá v Evropě 2,7 milionu lidí kvůli konzumaci tabáku, alkoholu, průmyslově zpracovaných potravin a v důsledku používání fosilních paliv, uvedla Světová zdravotnická organizace (WHO). Organizace vyzvala vlády, aby zpřísnily regulace výrobků ohrožujících lidské zdraví, napsal server The Guardian.

Světová zdravotnická organizace (WHO)

WHO: Na ptačí chřipku zemřel první člověk

Svět

Světová zdravotnická organizace (WHO) ve středu oznámila, že v Mexiku zemřel člověk na ptačí chřipku, konkrétně na variantu H5N2. Jde o první potvrzený případ úmrtí na nákazu touto nemocí u člověka, uvedla tisková agentura AFP. 

Světová zdravotnická organizace (WHO)

Boje v Charkovské oblasti vysídlily přes 14 tisíc lidí

Svět

V Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny, kde Rusové nedávno spustili novou pozemní ofenzívu, bylo v posledních dnech vysídleno více než 14.000 lidí, oznámila v úterý Světová zdravotnická organizace (WHO). Uvedla to agentura AFP.

Světová zdravotnická organizace (WHO)

WHO znepokojuje globální přístup ke covidu. Stále představuje hrozbu

Svět

Světová zdravotnická organizace (WHO) vyjádřila znepokojení nad globálním přístupem k onemocnění covid-19. Maria Van Kerkhove, americká epidemioložka a expertka WHO na covid, v Ženevě prohlásila, že ačkoli aktuálně není krize, covid-19 stále představuje hrozbu pro celosvětové zdraví.

Světová zdravotnická organizace (WHO)

Svět

V Číně se objevily případy zápalu plic u dětí, WHO uklidňuje svět

Z Číny od začátku tohoto týdne přicházejí zprávy o neobvykle rychlém šíření zápalu plic, především u dětských pacientů. Po zkušenosti s pandemií covidu-19 to pochopitelně znepokojilo WHO. Experti ale na základě dostupných informací soudí, že nejde o nemoc způsobenou dosud neznámými patogeny.

OSN

OSN a WHO bijí na poplach. V Gaze dochází voda

Svět

Světová zdravotnická organizace v pondělí varovala, že Gaza čelí "bezprostřední" krizi veřejného zdraví, protože enklávě dochází voda. Do země podle CNN ale začala proudit první humanitární pomoc.

Světová zdravotnická organizace (WHO)

WHO upozornila na nárůst počtu případů covidu-19 v srpnu

Domov

Světová zdravotnická organizace (WHO) v tomto týdnu upozornila na srpnový nárůst v počtu potvrzených případů nemoci covid-19, který podle ní navíc nereflektuje v plné míře reálný stav epidemie. Česko může podle expertů počítat s vlnou nákaz na podzim, nemocnicím ale nemají hrozit potíže.

Ilustrační fotografie.

Svět

WHO prošetřila záhadná úmrtí koček v Polsku

Světová zdravotnická organizace WHO uvedla, že se od konce června zabývá neobvyklými úmrtími koček napříč sousedním Polskem. Prokázal se u nich podtyp viru chřipky H5N1, nejméně 25 jich zemřelo.

Světová zdravotnická organizace (WHO)

WHO označila aspartam za potenciálně rakovinotvorné sladidlo

Svět

Zvláštní agentura Světové zdravotnické organizace (WHO) označila sladidlo aspartam za potenciálně rakovinotvorné. Pravidla pro bezpečnou spotřebu aspartamu však nebyla změněna a experti tvrdí, že jsou potřeba další vědecké studie, které by objasňovaly vliv aspartamu na vznik rakoviny u lidí.

OSN

Do pomoci na Ukrajině se zapojuje WHO i OSN

Svět

OSN souhlasila s nasazením humanitárních pracovníků na pomoc při záplavách v Chersonské oblasti, pokud Rusko umožní bezpečný přístup, uvedl server SkyNews. Světová zdravotnická organizace (WHO) podle serveru The Guardian pak naléhavě poslala nouzové zásoby do částí Ukrajiny zasažených povodněmi.

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

20. července 2024 18:57

80 let od atentátu na Hitlera: Scholz vyzval občany, aby se postavili za svobodu a demokracii

Německo v sobotu slavilo 80. výročí pokusu o atentát na nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Při této příležitosti vyzval spolkový kancléř Olaf Scholz občany, aby se postavili za svobodu a demokracii. Upozornil na to server Der Spiegel.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy