Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pojídání zákusků dopadlo tragicky. Žena během tradiční soutěže zemřela

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixmac

V australském státě Queensland zemřela žena při soutěži o to, kdo sní nejvíc tradičních australských zákusků. Závod se konal v pobřežním městě Hervey Bay v neděli u příležitosti australského státního svátku. Informovala o tom dnes stanice BBC.

Šedesátileté soutěžící se udělalo špatně ve chvíli, když spolkla zákusek zvaný lamington. Ačkoli jí rychle poskytli pomoc a přivolali sanitku, v nemocnici zemřela.

Pečivo lamington sestává z piškotového těsta obaleného v čokoládě a kokosu. Soutěžící měli k dispozici sklenice s vodou.

Vedení hotelu, v němž se soutěž konala, na facebooku vyjádřilo soustrast rodině a přátelům mrtvé ženy.

Austrálie slaví 26. ledna státní svátek, který je připomínkou založení první osady přistěhovalců. Jak uvádí BBC, v zemi jsou závody v pojídání rekordního množství jídla velmi populární. Pojídají se zákusky, koláče i hot dogy.

Témata:  Austrálie zajímavosti úmrtí

Související

Aktuálně se děje

5:00

Počasí se o víkendu změní, teplo vystřídá déšť

Nadcházející víkend nabídne dvě tváře jara. Zatímco sobota bude přát výletům a venkovním aktivitám, v neděli musíme počítat s citelnou změnou a deštníky budou nezbytnou výbavou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Péter Magyar (TISZA)

Komentář

Přivede Magyar Maďarsko do eurozóny? Trhy naznačují odpověď

Trhy o tom zatím rozhodně přesvědčeny nejsou. Výnos maďarských dluhopisů sice po jeho volebním triumfu citelně klesl. I tak se však rozdíl ve výnosu (spread) desetiletých maďarských a desetiletých slovenských dluhopisů drží o něco výše než v průměru v letech 2018 a 2019. A to eurové Slovensko rozhodně rozpočtově nehospodaří nikterak ukázkově.