reklama

Organizátoři večírek uspořádali na dostihovém závodišti poblíž města Redon v Bretani. "Pořádkové síly se několik hodin musely vypořádávat s násilnými jedinci, kteří místo nechtěli opustit," uvedla dnes ráno policie, podle níž se na nočním zásahu podílelo asi 400 příslušníků bezpečnostních sil. Podle zdrojů AFP někteří účastníci házeli na policisty zápalné lahve, koule na petanque a kusy cihel.

Dnes technoparty pokračovala a policie krátce po 17:00 SELČ spustila operaci k jejímu ukončení. Za necelé dvě hodiny oznámila dokončení operace, během které zadržela několik desítek lidí. Podle policie během této operace utrpělo lehká zranění dalších pět policistů a jeden účastník technoparty.

Ve Francii platí celostátní noční zákaz vycházení od poloviny prosince, v zimních měsících se lidé nesměli pohybovat venku už od šesté večer. S nedávným ústupem pandemie úřady pravidla postupně uvolňují, úplné zrušení tohoto omezení pohybu je plánováno na tuto neděli.

V sousedním Německu se v pátek večer sešlo zhruba 4000 lidí na party v hamburském parku. Policie se je opakovaně snažila přesvědčit k odchodu domů, vzhledem k ignorování těchto výzev se však rozhodla park vyklidit. Zasahující policisté byli napadeni lahvemi a dva z nich utrpěli zranění. Většina lidí ale park zhruba hodinu po půlnoci opustila.