Kirby na tiskové konferenci prohlásil: "Nemám co říci o žádných jednáních tohoto druhu. Tak či onak, jednoduše nehovoříme o rozmístění našich jaderných zbraní, a proto s tím nyní určitě nezačnu. Jediná věc, kterou mohu říci, je, že jsme nezměnili naše postoje ohledně strategického odstrašování."

Morawiecki reagoval na Kirbyho vyjádření během tiskové konference v Bruselu, kde uvedl, že se obrátil na celé NATO ohledně účasti Polska v programu sdílení jaderných zbraní jako odpověď na rozmístění ruských jaderných zbraní v Bělorusku. Připustil, že konečné rozhodnutí závisí na USA, ale ujistil, že Polsko je připraveno jednat rychle.

Loni na podzim prezident Polska Andrzej Duda ve svém rozhovoru pro noviny tvrdil, že Polsko jednalo se Spojenými státy o zařazení do programu umožňujícího rozmístění amerických jaderných zbraní v Polsku. Řekl: "Vždy existuje potenciální možnost zapojit se do programu sdílení jaderných zbraní. Diskutovali jsme s americkými představiteli o tom, zda USA takovou možnost zvažují. Toto téma je otevřené."

Kirby dodal podle PAP, že neexistují žádné náznaky, že by Rusko plánovalo použít jaderné zbraně v konfliktu s Ukrajinou nebo v jiné zemi. Ohledně obav Ukrajinců z fiktivního útoku Ruska na obsazenou Záporožskou jadernou elektrárnu s únikem radiace uvedl, že Rusko nemá žádný důvod obsadit elektrárnu a nemělo by tam mít své vojáky. Zároveň podotkl, že neexistují obavy z bezprostředního ohrožení této největší jaderné elektrárny v Evropě.