Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Polsko uvolní další koronavirové restrikce, otevře kina či hotely

Varšava
Varšava
Foto: Pixabay

V Polsku se od 12. února mohou znovu otevřít hotely i další ubytovací zařízení a také kina a divadla, jejich provozovatelé je ale budou moci obsadit jen polovinu kapacity. Dnes to na tiskové konferenci oznámil premiér Mateusz Morawiecki. Lidé budou moci vyrazit také na sjezdovky.

V Polsku se na začátku tohoto měsíce mohly za dodržování přísných hygienických pravidel otevřít všechny obchody v nákupních centrech a rovněž muzea a galerie.

Uzavřené naopak zůstávají fitness centra a restaurace a další gastronomické podniky, které mohou mít jen výdejní okénka. Služby jako kadeřnictví nebo kosmetické salóny v Polsku i v posledních měsících na rozdíl od Česka fungovaly.

Ve zhruba 38milionovém Polsku za poslední den přibylo něco přes 6000 nově nakažených koronavirem a 368 případů úmrtí.

Podle Morawieckého je už mnoho týdnů situace v zemi co do počtu nově nakažených stabilní a zlepšila se i situace v nemocnicích. Premiér ovšem dodal, že ho znepokojují počty úmrtí a že tedy jde o "křehkou stabilizaci". Varoval, že pokud během příštích dvou týdnů počet infikovaných vzroste, může vláda opatření znovu zpřísnit.

Děti v Polsku s výjimkou žáků prvních až třetích tříd základních škol se nadále budou učit doma, omezený je také například počet lidí, kteří mohou být najednou v obchodu nebo v kostele.

Od začátku nynější pandemie se v Polsku koronavirem nakazilo asi 1,54 milionu lidí, 38.712 z nich zemřelo.

Témata:  Polsko Mateusz Morawiecki

Související

Aktuálně se děje

26. července 2025 9:48

Bruce Willis už nepotřebuje slova. Spekuluje se o zhoršení zdravotního stavu

Bruce Willis v březnu oslavil 70. narozeniny, ale žádného dárku ve formě zlepšení zdravotního stavu se nedočkal. Naopak, ze Spojených států amerických přicházejí zprávy o tom, že se mělo hollywoodskému herci přitížit. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy