reklama

Pouliční kamery zachytily okamžik, kdy hercův terénní vůz v noci na 8. června na víceproudé vozovce před sídlem ruského ministerstva zahraničí v centru Moskvy přejíždí přes středovou čáru a čelně naráží do protijedoucího auta. Podle očitých svědků byl herec opilý, což po vyšetření potvrdila také policie. Zraněný řidič druhého vozu později zemřel.

Prokuratura pro Jefremova žádala trest odnětí svobody v délce 11 let a jeho odpykání ve věznici s přísným režimem. Soud dnes ale herce potrestal osmiletým vězením. Do trestu mu přitom započítal jen půldruhého měsíce stráveného v domácím vězení, ačkoli Jefremov byl v domácím vězení měsíce tři.

Jefremovův právník Elman Pašajev soudu navrhl, aby herci uložil trest, který není spojený s uvězněním, anebo aby ho v krajním případě poslal do vězení s mírným režimem. Sám Jefremov se podle agentury TASS ve své závěrečné řeči k vině přiznal, projevil lítost a zároveň trest požadovaný státním zástupcem přirovnal k rozsudku smrti.

Jefremov pochází z herecké rodiny a začal hrát už v dětství. Uznání kritiků získal například rolí jednoho z porotců ve filmu Dvanáct režiséra Nikity Michalkova z roku 2007, který byl oceněný Zlatým lvem na festivalu v Benátkách.

Loading...

19 komentářů (Poslední 09.09. 10:02) Napište svůj názor

reklama