Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Požár na ruské letadlové lodi: Následky tragické, hasiči bojovali s plameny 24 hodin

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: mil.ru

Požární specialisté dnes ráno, skoro po 24 hodinách, uhasili požár na jediné ruské letadlové lodi Admirál Kuzněcov, který vypukl během oprav v Murmansku na severu Ruska. "Okolo páté ráno byl otevřený oheň uhašen. Plocha požáru činila přibližně 500 metrů čtverečních," řekl agentuře TASS nejmenovaný zdroj z místa.

Při požáru, který vypukl zřejmě během sváření, jeden člověk zemřel a 12 lidí bylo zraněno, jeden je ve vážném stavu. Osud jednoho dalšího člena posádky nadále zůstává neznámý, připomněl list Kommersant na svém webu.

Looks like the #kuznetsov fire is located only at the bow of the vessel.#Russia #BurnMotherfuckerBurn pic.twitter.com/xFpZblyMN6

— Petri Mäkelä (@pmakela1) December 12, 2019

Právě tento deník dříve uvedl, že pohřešovaným může být důstojník, který měl opravu lodi na starosti. Na palubě byli při vypuknutí požáru také členové posádky. Dohromady šlo podle médií o asi čtyři stovky lidí.

Admirál Kuzněcov je opravován poté, co se v únoru 2017 loď vrátila ze Středozemního moře, kde se zúčastnila vojenských operací v Sýrii. Opravy mají být dokončeny v roce 2022, kdy se má jediná ruská letadlová loď vrátit do služby.

Témata:  Ruská armáda Rusko Admirál Kuzněcov požáry

Související

Aktuálně se děje

8. března 2026 9:23

Školačky z Brna udělaly dobrý skutek. Vrátily nalezenou peněženku

Ve světě se válčí, ale stále dochází i ke chvályhodným činům, které si zaslouží pochvalu. O jeden takový se v Brně postaraly dvě školačky, které našly peněženku a odevzdaly ji městským strážníkům. Uvnitř bylo přes 10 tisíc korun.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy