reklama

Od 15. srpna by v Itálii měly být znovu povolené výletní plavby, ovšem za přísných bezpečnostních opatření. Pasažérům bude pravidelně měřena teplota. Cestující se také nebudou smět shromažďovat ve větším počtu v barech, restauracích a zábavních prostorách na palubě.

Sportovní stadiony zůstanou v Itálii pro diváky uzavřené. Otevření diskoték, plánované na polovinu července, bylo odloženo.

V posledních dnech rychle přibývají případy nemoci covid-19 v severoitalském regionu Benátsko (Veneto). Z 552 nově nakažených bylo 183 právě odtud, napsala agentura AP. Řada infekcí tam byla zjištěna u lidí, kteří se vrátili ze zahraničí, mimo jiné ze Španělska, Peru, Malty, Chorvatska či Řecka. "Dovolené představují riziko," prohlásil guvernér Luca Zaia.

Italské úřady se rovněž snaží omezit noční život na turistických ostrovech, jako je Capri, či ve městech jako Řím, Milán a Neapol, kde podle nich lidé nedodržují povinnost nosit roušky. Italské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že průměrný věk nakažených klesl na 40, zatímco na počátku epidemie se pohyboval kolem 61.

Od začátku epidemie Itálie registruje 249.756 nakažených. Počet úmrtí pacientů s covidem vzrostl za poslední den o tři na 35.190.

reklama