reklama

"Moskevští agenti před pár hodinami téměř v centru Kyjeva zabili palbou ze střelných zbraní Arslana Gusejnova, který patřil k hnutí kavkazského odporu proti Kremlu," uvedl Mosijčuk podle agentury Interfax-Ukrajina.

Současně kritizoval ukrajinské tajné služby za to, že dovolily "moskevské agentuře během šestého roku války svobodně likvidovat v kyjevských ulicích své nepřátele".

Ukrajinská policie zatím oznámila, že pachatelé útoku ujeli z místa činu v autě a že se je strážci zákona snaží dopadnout.

Sám Mosijčuk, který býval radikálním nacionalistou a válčil s Rusy a proruskými separatisty na východě Ukrajiny jako zástupce velitele kontroverzní dobrovolnické jednotky Azov, před dvěma lety v Kyjevě se zraněním vyvázl z pokusu o atentát. I ten byl připisován ruským tajným službám. Výbuch nastražené bomby tehdy zabil Mosijčukova tělesného strážce.

V Kyjevě se dnes očekávají demonstrace nacionalistů proti příslibu prezidenta Volodymyra Zelenského poskytnout separatistům autonomii v rámci mírového urovnání konfliktu, který si od jara 2014 vyžádal na 13.000 obětí.

reklama