Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při nehodě autobusu na severovýchodě Egypta zemřelo 19 lidí

Autobus, ilustrační fotografie.
Autobus, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Devatenáct lidí dnes přišlo o život na severovýchodě Egypta, když se autobus, kterým cestovali, zřítil do vodního kanálu. Dalších šest osob utrpělo zranění. Informují o tom agentury s odvoláním na egyptské ministerstvo zdravotnictví.

Autobusem cestovalo 35 lidí. Nehoda se stala v governorátu Dakahlíja asi 110 kilometrů na sever od Káhiry. Agentura DPA uvádí, že podle úřadů byla příčinou nehody chyba při předjíždění.

V Egyptě, který má špatnou pověst pokud jde o bezpečnost dopravy, si dopravní nehody každoročně vyžádají tisíce obětí, za loňský rok jich v této zemi se 104 miliony obyvatel bylo asi sedm tisíc. Za příčinu bývá většinou označena nepřiměřená rychlost, špatný stav silnic nebo nedodržování dopravních předpisů.

Témata:  nehody autobusů Autobusy Egypt

Aktuálně se děje

16. června 2024 18:01

Pellegrini přijede do Česka. Návštěva má být symbolem usmíření

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini v diskusním pořadu veřejnoprávní televize RTVS prozradil, že český protějšek Petr Pavel vnímá blížící se Pellegriniho návštěvu Česka jako možná symbol usmířen mezi oběma zeměmi po březnovém přerušení mezivládních konzultací. Pellegrini dorazí do Prahy 26. června. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy