Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při nehodě autobusu na severovýchodě Egypta zemřelo 19 lidí

Autobus, ilustrační fotografie.
Autobus, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Devatenáct lidí dnes přišlo o život na severovýchodě Egypta, když se autobus, kterým cestovali, zřítil do vodního kanálu. Dalších šest osob utrpělo zranění. Informují o tom agentury s odvoláním na egyptské ministerstvo zdravotnictví.

Autobusem cestovalo 35 lidí. Nehoda se stala v governorátu Dakahlíja asi 110 kilometrů na sever od Káhiry. Agentura DPA uvádí, že podle úřadů byla příčinou nehody chyba při předjíždění.

V Egyptě, který má špatnou pověst pokud jde o bezpečnost dopravy, si dopravní nehody každoročně vyžádají tisíce obětí, za loňský rok jich v této zemi se 104 miliony obyvatel bylo asi sedm tisíc. Za příčinu bývá většinou označena nepřiměřená rychlost, špatný stav silnic nebo nedodržování dopravních předpisů.

Témata:  nehody autobusů Autobusy Egypt

Související

Aktuálně se děje

4:00

Předpověď počasí až do prvních dní příštího roku. Meteorologové naznačili, jak bude

Po neobvykle teplé první polovině týdne přijde ochlazení. Na přelomu roku se teploty opět přiblíží nule, ale sníh bude v následujících dnech a týdnech padat jedině na horách, kde se však může i udržet. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Donald Trump

Trump: Evropa je v rozkladu vedena slabými lídry

Prezident Donald Trump v rozhovoru pro Politico označil Evropu za „chátrající“ uskupení národů vedené „slabými“ lídry. Otevřeně kritizoval tradiční spojence Spojených států za to, že nedokázali zvládnout migraci a ukončit válku na Ukrajině. Zároveň naznačil, že by podpořil evropské politické kandidáty, kteří by byli v souladu s jeho vizí pro kontinent.