Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při nehodě autobusu v Zimbabwe zemřelo 35 lidí

Autobus, ilustrační foto
Autobus, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Zimbabwe při nehodě autobusu s věřícími přišlo o život 35 lidí a 71 osob se zranilo. Oznámila to dnes policie. Lidé mířili na velikonoční oslavy na východě země. Podle místního tisku je stav 13 zraněných kritický.

"V noci se stala nehoda. V této chvíli se ví o 35 mrtvých a 71 zraněných," sdělil policejní mluvčí Paul Nyathi, jehož citovala agentura AFP.

Autobus podle médií ve čtvrtek pozdě večer sjel ze silnice a spadl do rokle u města Chipinge.

V autobuse bylo podle policejního zprávy 106 členů sionské křesťanské církve, kteří cestovali ke svatyni v Bikitě na velikonoční shromáždění.

Těla mrtvých byla odvezena k ohledání do nemocnice v Chipingu, kam byli dopraveni i zranění.

Témata:  Zimbabwe Autobusy

Související

Aktuálně se děje

7. května 2026 11:20

Princezna Kate už se po nemoci dostatečně osmělila. Palác řekl, co ji čeká

Dobré zprávy přicházejí v tomto týdnu z útrob britské královské rodiny. Po potvrzení dalšího těhotenství princezny Eugenie oznámila monarchie, že princezna Kate se chystá na první oficiální zahraniční cestu ve jménu krále Karla III. od okamžiku, kdy překonala vážnou nemoc. Informovala o tom BBC

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy