Počet nových případů koronaviru se dnes v Číně znovu zvýšil na více než 7000 nakažených. To je ale relativně málo vzhledem k velikosti čínské populace, která čítá 1,4 miliardy obyvatel.

Zprávy o zadržených se objevily dnes ráno místního času na čínských sociálních sítích, později je ale čínská cenzura odstranila. Podle agentury AP nebyla jasná totožnost zadržených. Později policie ve městě Lin-i v provincii Šan-tung prohlásila, že v případě porušení "práva na ochranu" občanů tvrdě zakročí.

Čínské úřady postupují vůči šíření koronavirové nákazy v souladu s takzvanou politikou nulové tolerance. I při několika málo potvrzených případech tak vyhlašují tvrdé uzávěry. To v některých případech vyvolává protesty obyvatel, například kvůli problémům se zásobováním potravinami a základním zbožím.

Čínské úřady dnes informovaly o zhruba 7500 nových případů nákazy, což je o zhruba 2000 nakažených více než v pondělí. Zhruba třetina nových případů připadá na Kanton, kde úřady na úrovni jednotlivých čtvrtí zavedly uzávěry a omezení. Ve srovnání s pondělím se také zdvojnásobil počet případů ve městě Čeng-čou, kde se vyrábí chytré telefony společnosti Apple. Ta již ohlásila kvůli striktním opatřením proti covidu-19 zpoždění v dodávkách mobilů.