Jak uvedl šéf Charkovské oblasti Oleh Syněhubov, dva muži dnes zemřeli při ostřelování Kupjansku. Ruská armáda Kupjansk ovládla loni krátce po začátku invaze na Ukrajinu, v září ji ovšem z tohoto města, které je důležitou křižovatkou, vytlačily ukrajinské síly. Nyní se ho Rusové snaží dostat pod kontrolu znovu.

Další dva lidé, včetně dítěte, zemřeli v noci na dnešek při ruském raketovém útoku na Záporoží. Jeden člověk utrpěl zranění, uvedla Státní služba pro mimořádné události (DSNS).

"Nepřítel ostřeloval raketami město Záporoží. V důsledku toho byla částečně zničena obytná budova," uvedla DSNS s tím, že v troskách našli záchranáři těla 50letého otce a 11leté dcery. Šestačtyřicetiletou matku vyprostili živou a předali ji zdravotníkům. Zástupce záporožské radnice Anatolij Kurtěv uvedl, že rodinný dům zasáhly dvě rakety. Jejich exploze poničily i desítky domů v okolí. Podle šéfa Záporožské oblasti Jurije Malaška bylo celkem ostřelováno asi 18 obcí. V sobotu zemřeli tři lidé a pět jich utrpělo zranění.

reklama