Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při víkendovém ruském ostřelování ukrajinských měst zemřelo sedm lidí

Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Foto: FREE Photo Tereshchenko Oleg / UNIAN

Při víkendovém ruském ostřelování ukrajinských měst zemřelo nejméně sedm civilistů, informovala agentura AP s odvoláním na dnešní prohlášení ukrajinských představitelů. Zatímco se Rusko nadále soustředí na dobytí celého průmyslového východu Ukrajiny, dvě další oblasti, Charkovská na severovýchodě a Záporožská na jihovýchodě země se staly terčem raketové a dělostřelecké palby, uvedla ukrajinská armáda.

Jak uvedl šéf Charkovské oblasti Oleh Syněhubov, dva muži dnes zemřeli při ostřelování Kupjansku. Ruská armáda Kupjansk ovládla loni krátce po začátku invaze na Ukrajinu, v září ji ovšem z tohoto města, které je důležitou křižovatkou, vytlačily ukrajinské síly. Nyní se ho Rusové snaží dostat pod kontrolu znovu.

Další dva lidé, včetně dítěte, zemřeli v noci na dnešek při ruském raketovém útoku na Záporoží. Jeden člověk utrpěl zranění, uvedla Státní služba pro mimořádné události (DSNS).

"Nepřítel ostřeloval raketami město Záporoží. V důsledku toho byla částečně zničena obytná budova," uvedla DSNS s tím, že v troskách našli záchranáři těla 50letého otce a 11leté dcery. Šestačtyřicetiletou matku vyprostili živou a předali ji zdravotníkům. Zástupce záporožské radnice Anatolij Kurtěv uvedl, že rodinný dům zasáhly dvě rakety. Jejich exploze poničily i desítky domů v okolí. Podle šéfa Záporožské oblasti Jurije Malaška bylo celkem ostřelováno asi 18 obcí. V sobotu zemřeli tři lidé a pět jich utrpělo zranění.

Témata:  válka na Ukrajině

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 10:23

Izrael nařídil obyvatelům Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy další evakuaci

Izrael v pondělí nařídil obyvatelům Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy další evakuaci. Údajně se mají schovat před „silovou operací“ proti Hamásu. Izraelský nálet v oblasti ještě téhož dne zabil několik desítek lidí. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy