Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Prigožin obrátil. Wagnerovci u Bachmutu zůstávají

Jevgenij Prigožin
Jevgenij Prigožin
Foto: Reprofoto

Šéf žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin u Bachmutu se svými jednotkami zůstává. Ačkoliv v posledních dnech prohlašoval, že se k 10. květnu stahuje, dnes Telegramu napsal, že mu rusko slíbilo munici.

"Máme slíbeno tolik munice, kolik potřebujeme, abychom mohli pokračovat," uvedl Prigožin prohlášení a dodal, že mu Rusko pošle i generála Sergeje Surovikina, který by měl koordinovat spojení s ruským ministerstvem obrany. Surovikin v minulosti velel ruským vojskům na Ukrajině, pak jeho pozici obsadil Valerij Gerasimov.

Ještě před několika dny přitom tvrdil opak. Skupina se podle svého šéfa měla stáhnout pryč z ukrajinského Bachmutu a město předat ruskému ministerstvu obrany. Rusko se přitom snaží východoukrajinský Bachmut obsadit už několik měsíců.

"Stahuji jednotky Wagnerovy skupiny z Bachmutu, při takovém nedostatku munice jsou odsouzeny k nesmyslné smrti," uvedl Prigožin v textovém prohlášení které zveřejnil dříve rovněž na Telegramu.

Prigožin ruskému ministerstvu obrany dlouhodobě vyčítá, že jeho bojovníky u Bachmutu nepodporuje. Tvrdí, že skupina kvůli nedostatku munice utrpěli výrazně vyšší ztráty, než bylo nutné. 

Pozice svých ozbrojenců v Bachmutu proto měl 10. května předat speciálním jednotkám vůdce Čečenska Ramzana Kadyrova.  

Témata:  Jevgenij Prigožin

Související

Aktuálně se děje

9:11

O Bidenově rozhodnutí nevěděl ani jeho syn. O odchodu z kandidatury informoval jen dva lidi

Oznámení o odchodu amerického prezidenta Joea Bidena z kandidatury za znovuzvolení pracovníky Bílého domu šokovalo. Ještě několik minut před zveřejněním jeho rozhodnutí o něm věděli pouze tři lidé – sám prezident a jeho dva poradci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy