Ruský resort obrany v sobotu podle Unianu uvedl, že šéf ministerstva Sergej Šojgu nařídil všem dobrovolnickým oddílům, aby s ministerstvem podepsaly do konce tohoto měsíce smlouvu. Prigožin ale nechce, aby se jeho jednotky podrobovaly ruskému ministerstvu obrany.

"Wagnerovci nepodepíšou se Šojguem žádné smlouvy. Šojgu nedokáže správně řídit vojenská uskupení," prohlásil podle BBC. Namísto toho zvažuje, že Ukrajinu i se svými žoldáky zcela opustí.

"Nejsem si jistý, že budeme na Ukrajině působit," řekl podle serveru SkyNews na dotaz, ve které oblasti bude skupina bojovat příště, poté, co se po několika měsících bojů stáhla z Bachmutu. "Pokud tomu dobře rozumím, ofenzivní potenciál Ukrajiny zdaleka není vyčerpán. Bude to trvat měsíc a půl nebo dva a budeme se muset rozhodnout, zda dosáhli svého výsledku, nebo ne," dodal směrem k ukrajinskému protiútoku.

Wagnerova skupina dosud sehrála v konfliktu na Ukrajině zásadní roli. Její šéf v posledních měsících opakovaně kritizuje ministra obrany Šojgua i náčelníka generálního štábu Valerije Gerasimova, které obviňuje z nekompetence a úmyslného nedostatečného zásobování wagnerovců.

Britské ministerstvo obrany v úterý na twitteru uvedlo, že spor mezi skupinou a ministerstvem dosáhl dosud nevídané úrovně. Prigožin podle Londýna obvinil ruskou armádu, že proti žoldnéřům použila "smrtící sílu".

"Vzhledem k nedostatku rezervních jednotek bude klíčovým faktorem konfliktu v nadcházejících týdnech míra, do jaké se budou wagnerovci zodpovídat ministerstvu obrany," napsali Britové.

Prigožin také dříve obvinil "zástupce ruského ministerstva obrany" z umístění min podél výstupních tras, kterými jeho vojska opouští Bachmut. Uvedl to server Kyiv Independent.

Velitel Wagnerovy skupiny tvrdí, že vojáci v květnu zaminovali silnici, kterou používají Prigožinovi žoldáci ke stažení z Bachmutu na východní Ukrajině. Zveřejnil také dokumenty o údajné přestřelce mezi wagnerovci a vojáky ruské armády. Tato tvrzení ale nebylo možné ověřit.