Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Princ Harry přijede na korunovaci svého otce, ale bez Meghan

Meghan Markleová a princ Harry
Meghan Markleová a princ Harry
Foto: Instagram

Princ Harry příští měsíc přijede na korunovaci svého otce, britského krále Karla III. Jeho americká manželka Meghan však zůstane v Kalifornii s dětmi. Podle agentury Reuters to dnes oznámil mluvčí Buckinghamského paláce.

Karel III. bude oficiálně korunován v londýnském Westminsterském opatství 6. května na ceremonii, která se odehraje podle až tisíciletých tradic. Zúčastní se jí více než 2000 oficiálních hostů včetně hlav států z celého světa.

Přípravy na korunovaci byly v uplynulých měsících částečně zastíněny vyjádřeními Harryho a Meghan o králi, Harryho starším bratrovi Williamovi a dalších členech královské rodiny v memoárové knize, dokumentu na Netflixu a v několikadílném televizním rozhovoru.

Buckinghamský palác vyjádřil potěšení nad tím, že může potvrdit účast vévody ze Sussexu na korunovaci. Vévodkyně Meghan však zůstane v Kalifornii s oběma dětmi páru, princem Archiem a princeznou Lilibet.

O účasti 38letého Harryho a jeho rodiny na korunovaci 74letého Karla III. a 75leté královny Camilly se měsíce vedly spekulace. Jejich vztah se zbytkem královské rodiny je krajně napjatý i kvůli mediálním rozhovorům, v nichž Harry a Meghan uvrhli na královskou rodinu částečně negativní světlo. V roce 2020 se vzdali své role v královské rodině a rozhodli se pro nezávislý život v Severní Americe.

Témata:  Princ Harry Král Charles III.

Aktuálně se děje

22. května 2024 12:44

Litva označila plány Ruska v oblasti Baltského moře za eskalaci proti EU a NATO

Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis označil plány Ruska na úpravu hranic svých teritoriálních vod v Baltském moři za eskalaci proti Severoatlantické alianci (NATO) a Evropské unii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy