Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Princ Harry přijede na korunovaci svého otce, ale bez Meghan

Meghan Markleová a princ Harry
Meghan Markleová a princ Harry
Foto: Instagram

Princ Harry příští měsíc přijede na korunovaci svého otce, britského krále Karla III. Jeho americká manželka Meghan však zůstane v Kalifornii s dětmi. Podle agentury Reuters to dnes oznámil mluvčí Buckinghamského paláce.

Karel III. bude oficiálně korunován v londýnském Westminsterském opatství 6. května na ceremonii, která se odehraje podle až tisíciletých tradic. Zúčastní se jí více než 2000 oficiálních hostů včetně hlav států z celého světa.

Přípravy na korunovaci byly v uplynulých měsících částečně zastíněny vyjádřeními Harryho a Meghan o králi, Harryho starším bratrovi Williamovi a dalších členech královské rodiny v memoárové knize, dokumentu na Netflixu a v několikadílném televizním rozhovoru.

Buckinghamský palác vyjádřil potěšení nad tím, že může potvrdit účast vévody ze Sussexu na korunovaci. Vévodkyně Meghan však zůstane v Kalifornii s oběma dětmi páru, princem Archiem a princeznou Lilibet.

O účasti 38letého Harryho a jeho rodiny na korunovaci 74letého Karla III. a 75leté královny Camilly se měsíce vedly spekulace. Jejich vztah se zbytkem královské rodiny je krajně napjatý i kvůli mediálním rozhovorům, v nichž Harry a Meghan uvrhli na královskou rodinu částečně negativní světlo. V roce 2020 se vzdali své role v královské rodině a rozhodli se pro nezávislý život v Severní Americe.

Témata:  Princ Harry Král Charles III.

Související

Aktuálně se děje

11. srpna 2025 16:44

Nedožité narozeniny Josefa Laufera. Už dětství měl velmi netradiční

Život Josefa Laufera loni na jaře po čtyřletém boji se zdravotními potížemi vyhasl. Půlkulatých 85. narozenin se již nedožil. Dnes už by býval oslavil dokonce 86. narozeniny. Často se přitom zapomíná na poměrně exotický původ legendárního zpěváka. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

komáři

Západonilská horečka v Itálii dál zabíjí. Od řady jiných nemocí se výrazně liší

Západonilská horečka, na níž jen letos v Itálii zemřelo deset lidí, se stává čím dál častějším tématem v Evropě. Původně jde o nemoc, která byla zjištěna v Ugandě v oblasti Západního Nilu, podle čehož dostala i svůj název. První zaznamenaný případ je z roku 1937, a to u pacientky, jejíž horečnatý stav byl diagnostikován jako západonilská encefalitida. Během doby se tento virus rozšířil do mnoha koutů světa, ale největší šíření zažívá právě v posledních letech, kdy se dostává i na území Evropy a Severní Ameriky. Specifické pro nemoc je, že většina lidí ji prodělá bez viditelných příznaků, proto o skutečném rozsahu nákazy dodnes panují mezi lékaři dohady.