Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Protiteroristická akce na Slovensku. Policie zasahuje na sídlišti v Košicích

Policie SR, ilustrační fotografie.
Policie SR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Slovenská policie spustila v úterý dopoledne protiteroristickou akci v Košicích, při které zadržela podezřelého. Jde o osobu podezřelou ze spáchání trestného činu terorismu a jiných trestných činů. 

"Veřejnost chceme ubezpečit, že policisté různých útvarů v působnosti Krajského ředitelství Policejního sboru v Košicích ve spolupráci s jinými složkami z různých rezortů mají situaci pod kontrolou, postupují mimořádně opatrně s předem naplánovanou eliminací možného nebezpečí, proto není důvod k šíření paniky a strachu," uvedla policejní mluvčí Lenka Ivanová pro web tvnoviny.sk. 

Policejní zásah probíhá v jedné z ulic v košické městské části Dargovských hrdinov. Strážci zákona už jednu podezřelou osobu zadrželi. 

"S ohledem na aktuální probíhající procesní úkony teď bližší ani podrobnější informace poskytovat nebudeme. Hned, jak to procesní situace dovolí, budeme veřejnost o této policejní akci informovat," dodala mluvčí. 

Podle informací webu aktuality.sk našli příslušníci policie v jednom z bytů na sídlišti chemikálie na výrobu výbušnin. 

Témata:  terorismus Slovensko policie SR

Související

Aktuálně se děje

7. července 2025 12:13

Extrémně deštivé počasí na Moravě a ve Slezsku. Meteorologové nastínili scénář

Počasí v Česku prochází po uplynulém víkendu patrnou změnou. Ochladilo se, ale to nebude všechno. V úterý a ve středu očekávají meteorologové na severu či východě Moravy a hlavně ve Slezsku potenciálně zajímavou dešťovou situací. Nedělní výstupy modelu Aladin naznačují lokálně i velmi extrémní úhrny, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy