Putin připustil, že letos lze očekávat osmiprocentní míru inflace, což je dvojnásobek proti čtyřprocentnímu inflačnímu cíli ruské centrální banky. V odpovědi se ale soustředil především na úspěchy: letos čeká hospodářský růst na úrovni 4,5 procenta a zvýšení reálních příjmů občanů o 3,3 procenta, což je ovšem průměr a "přirozeně to netýká všech kategorií občanů". Rezervy země podle prezidenta činí 625,5 miliard dolarů.

K otázce, zda Rusko kvůli překonání pandemie bude muset naočkovat celou populaci, čítající asi 146 milionů lidí, Putin poznamenal, že zapotřebí je kolektivní imunita na úrovni 80 procent očkovaných občanů, některé státy ale už hovoří o potřebě očkovat 90 procent populace. Aktuální úroveň proočkovanosti v Rusku činí 59,4 procenta, dodal Putin a opět apeloval na své spoluobčany, aby využili možnosti nechat se očkovat.

V Rusku za uplynulých 24 hodin přibylo 25.667 nových případů nákazy koronavirem a 1002 úmrtí pacientů s covidem-19, oznámil vládní krizový štáb. Od začátku pandemie se nakazilo více než deset milionů Rusů. Počet obětí pandemie v Rusku podle výpočtu agentury Reuters předkročil 600.000, což staví zemi na třetí příčku za Spojenými státy a Brazílií.