Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Putin odvolal náměstky ministra obrany, zaměstnal svou příbuznou

Vladimír Putin
Vladimír Putin
Foto: kremlin.ru

Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí odvolal čtyři náměstky ministra obrany a do jedné z uvolněných pozic dosadil svou příbuznou Annu Civilovovou. Vyplývá to z informací, které zveřejnil Kreml.

Z dekretu zveřejněného Kremlem vyplývá, že Putin odvolal náměstky Nikolaje Pankova, Ruslana Calikova, Tatianu Ševcovovou a Pavla Popova.

Novým prvním náměstkem ministra obrany Andreje Belousova byl jmenován Leonid Gornin, který dosud působil jako první náměstek ministra financí.

Mezi nově jmenované náměstky ministra obrany patří také Civilovová, která je podle ruských médií dcerou Putinova bratrance. Civilovová bude zodpovědná za zlepšení sociální podpory armádních příslušníků. Její manžel, Sergej Civilov, je ministrem energetiky.

Civilovová vedla fond na podporu rodin vojáků bojujících na Ukrajině a v roce 2022 na ni Velká Británie uvalila sankce. Kromě Civilovové Putin jmenoval do funkcí náměstků ministra obrany také Pavla Fradkova, syna bývalého ruského premiéra Michaila Fradkova, a Olega Savelieva.

V květnu Putin jmenoval novým ministrem obrany ekonoma bez vojenských zkušeností a bývalého vicepremiéra Belousova, který nahradil Sergeje Šojgua po mnoha letech ve funkci.

Podle agentury Reuters se Putin těmito změnami snaží očistit ministerstvo od korupce a plýtvání a efektivněji využít válečnou ekonomiku Ruska.

Témata:  Rusko Vladimír Putin

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 14:25

Rusko zavede progresivní daň. Putin potřebuje další peníze i pro armádu

Rusko od ledna 2025 ve snaze zvýšit příjmy státního rozpočtu, který vyčerpává především probíhající válka na Ukrajině, zavádí progresivní daň z příjmu fyzických osob. Příslušný zákon v pátek podepsal prezident Vladimir Putin, informovala agentura TASS. V přepočtu má do ruské státní kasy připlout téměř dalších 30 miliard dolarů, napsal web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy