Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Putin pojede na zahraniční cestu do KLDR

Vladimír Putin
Vladimír Putin
Foto: kremlin.ru

Návštěva ruského prezidenta Vladimira Putina v Severní Koreji je ve stádiu přípravy, oznámil v pátek mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Uvedla to agentura AFP, která se odvolala na ruská média.

"Prezident Putin má pozvání na oficiální návštěvu Severní Koreje," uvedl Peskov. " Termíny návštěvy včas oznámíme," dodal mluvčí.

Spojené státy a Jižní Korea viní Severní Koreu, že dodává zbraně Rusku, které je nasazuje ve válce na Ukrajině. Moskva i Pchjongjang tato obvinění popírají.

Vůdce KLDR Kim Čong-un loni v září navštívil ruský Dálný východ, kde absolvoval jednání s Putinem.

Severokorejský vůdce přicestoval se na ruském Dálném východě setkal s prezidentem Vladimirem Putinem. Oba lídři se vzájemně obdarovali puškami.

Putin a Kim si pak před společnými rozhovory na kosmodromu prohlédli odpalovací rampu, kde se seznámili s procesem montáže ruské nosné rakety typu Angara.

Severokorejský vůdce poté dodal, že KLDR stojí za všemi kroky, které Putin a Rusko učiní. Podle něj je spojuje společný boj proti imperialismu. Rozhovory obou delegací podle ruských státních médií trvaly čtyři až pět hodin. Po jednání se odebrali na oběd. 

Témata:  Severní Korea Vladimír Putin

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy