"Ministerstvo obrany nyní uzavírá kontrakty se všemi, kdo chtějí prodloužit službu v rámci speciální vojenské operace. Jen tak lze zajistit záruky, protože když není kontrakt se státem a s ministerstvem obrany, tak nevzniká právní základ pro záruky ze strany státu," řekl Putin.

Dodal že, kontrakt je nutný a je třeba jej uzavřít co možná nejrychleji, řekl podle médií při dnešním setkání s válečnými reportéry a vojenskými blogery.
Ruský resort obrany v sobotu podle Unianu uvedl, že šéf ministerstva Sergej Šojgu nařídil všem dobrovolnickým oddílům, aby s ministerstvem podepsaly do konce tohoto měsíce smlouvu. Prigožin ale nechce, aby se jeho jednotky podrobovaly ruskému ministerstvu obrany.
"Wagnerovci nepodepíšou se Šojguem žádné smlouvy. Šojgu nedokáže správně řídit vojenská uskupení," prohlásil podle BBC. Namísto toho zvažuje, že Ukrajinu i se svými žoldáky zcela opustí.
"Nejsem si jistý, že budeme na Ukrajině působit," řekl podle serveru SkyNews na dotaz, ve které oblasti bude skupina bojovat příště, poté, co se po několika měsících bojů stáhla z Bachmutu.
"Pokud tomu dobře rozumím, ofenzivní potenciál Ukrajiny zdaleka není vyčerpán. Bude to trvat měsíc a půl nebo dva a budeme se muset rozhodnout, zda dosáhli svého výsledku, nebo ne," dodal směrem k ukrajinskému protiútoku.