Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Putin řekl rakouskému kancléři, že dodávky plynu do Rakouska jsou zabezpečené

Vladimir Putin, prezident Ruské federace
Vladimir Putin, prezident Ruské federace
Foto: kremlin.ru

Ruský prezident Vladimir Putin na pondělním setkání ujistil rakouského kancléře Karla Nehammera, že dodávky plynu do Rakouska jsou zabezpečené. Rakousko za ně prý může i nadále platit eurem, řekl Nehammer agentuře APA.

Putin podle Nehammera prohlásil, že "dodávky plynu jsou zajištěné. Rusko bude dodávat smluvně dohodnuté množství a Rakousko za ně může i nadále platit v eurech".

Nehammer se s ruským vůdcem setkal v pondělí v jeho rezidenci v Moskevské oblasti v obci Novo-Ogarjovo. Rakouský kancléř se dosud nezmínil o tom, že s šéfem Kremlu hovořil i o dodávkách plynu pro Rakousko. Po rozhovoru s Putinem řekl, že z něj nemá optimistický dojem.

Šlo o první osobní setkání vedoucího představitele některé z členských zemí Evropské unie s Putinem od zahájení ruské agrese na Ukrajině, která na prezidentův rozkaz začala 24. února.

Rakousko získává 80 procent zemního plynu z Ruska. Staví se proti okamžitému ukončení dovozu ruského plynu požadovaném Ukrajinou i některými unijními státy. Alpská země spolu s Německem či Maďarskem tvrdí, že takový krok zatím není z ekonomických důvodů možný.

Témata:  Rakousko zemní plyn Vladimír Putin

Související

Aktuálně se děje

4. dubna 2026 20:06

Lucie Bílá se tajně vdala

Zpěvačka Lucie Bílá si k nadcházejícím šedesátým narozeninám nadělila ten nejkrásnější možný dárek. Fanouškům o víkendu vyrazila dech oznámením, že už téměř měsíc nosí příjmení Filipi. Svatbu se svým dlouholetým partnerem Radkem (42) se jí podařilo dokonale utajit až do sobotního večera, kdy na sociálních sítích změnila svůj status na „šťastně vdaná“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy