Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Putin: Rusko musí brát v úvahu jaderný potenciál NATO

Vladimír Putin
Vladimír Putin
Foto: kremlin.ru

Rusko nemá jinou možnost, než vzít v úvahu jaderný potenciál NATO, protože tato vojenská aliance vedená USA usiluje o porážku Ruska. Uvedl to v rozhovoru se státní televizní stanicí Rossija-1 ruský prezident Vladimir Putin. V interview den po ročním výročí ruské invaze na Ukrajinu také uvedl, že Západ chce Rusko zlikvidovat a rozdělit.

Dodávky zbraní NATO na Ukrajinu lze podle Putina považovat za účast na konfliktu, protože aliance za tyto zbraně nedostává peníze. Západ se tak podle něj stává spoluviníkem údajných zločinů Kyjeva.

"Při současných podmínkách, kdy všechny přední země NATO prohlásily, že jejich hlavních cílem je způsobit nám strategickou porážku, aby náš lid trpěl, jak říkají, jak můžeme v těchto podmínkách ignorovat jejich jaderný potenciál?" řekl.

Putin také obvinil Západ, že jeho jediným cílem je zlikvidovat bývalý Sovětský svaz a Ruskou federaci. Západ chce Rusko podle něj rozdělit na malé části, aby ho mohl dostat ho pod svou kontrolu.

Evropská unie v sobotu oficiálně schválila další, už desátý balík sankcí proti Rusku kvůli jeho vpádu na Ukrajinu.

Témata:  Vladimír Putin Rusko

Aktuálně se děje

17. června 2024 15:53

V Libavé explodovala munice, armáda potvrdila jedno úmrtí

Ve vojenském prostoru Libavá nedaleko Olomouce došlo dopoledne během plánovaného výcviku pyrotechniků k výbuchu zatím nespecifikované munice. Na místě zasahovaly vrtulníky Zdravotnické záchranné služby. Ministerstvo obrany později informovalo, že výbuch si vyžádal jednu oběť.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy