"Byla projednána řada aktuálních bilaterálních témat s důrazem na další budování spolupráce v politické a obchodně-ekonomické oblasti, včetně sektoru dopravy a logistiky," informoval úřad ruského prezidenta. Putin íránskému vůdci rovněž vyjádřil soustrast v souvislosti s teroristickým útokem na šíitskou svatyni ve městě Šíráz, který se odehrál na konci října a vyžádal si nejméně 15 obětí.

Rusko a Írán se snaží navázat těsnější vztahy v reakci na izolaci obou zemí ze strany Západu. Teherán tvrdí, že "Američané a další nepřátelé" chtějí svrhnout tamní režim podněcováním současných protivládních protestů. Na západní "vměšování do vnitřních záležitostí" Ruska i okolních zemí si ruští představitelé stěžují pravidelně.

Rusko používá v posledních týdnech při svých útocích na Ukrajině drony právě íránské výroby. Ukrajinská rozvědka přitom nedávno uvedla, že by Moskva již tento měsíc měla od Teheránu obdržet více než 200 dronů Šáhed-136, Mohádžer-6 a Araš-2. Média s odvoláním na nejmenované západní představitele rovněž uvedla, že Moskva čeká také na dodávku íránských balistických raket.