"Vyslechneme si velitele každého operačního směru a chtěl bych slyšet vaše návrhy týkající se našich nejbližších a střednědobých akcí," prohlásil prezident podle ruské státní agentury. Ruská armáda z jeho rozkazu vpadla na Ukrajinu 24. února.

Na záběrech z pátečního jednání, které odvysílaly ruské televizní stanice, byl také ruský ministr obrany Sergej Šojgu nebo náčelník generálního štábu Valerij Gerasimov, poznamenala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu. Na snímcích, které zveřejnil Kreml, je vidět rovněž velitel ruských invazních sil na Ukrajině Sergej Surovikin.

Podrobnosti o Putinově návštěvě ani to, kde se velitelství nachází, ruské úřady ani média nezveřejnily. BBC v této souvislosti poznamenala, že šéf Kremlu ještě nikdy nenavštívil přímo zónu bojových operací. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se na rozdíl od Putina jel za obránci Ukrajiny podívat několikrát.

Putin na začátku prosince podle ruských médií přejel v Mercedesu Kerčeský most, který spojuje Ruskem nelegálně anektovaný ukrajinský poloostrov Krym s ruskou pevninou. Stavbu před bezmála dvěma měsíci poškodil mohutný výbuch, který Moskva dává za vinu ukrajinským tajným službám.

Rusko, které válku na Ukrajině rozpoutalo svou invazí na konci února, se v poslední době potýká s řadou vojenských neúspěchů a ukrajinská armáda osvobodila velké části oblastí, které Rusko na jaře okupovalo. Od října zintenzivnilo vzdušné útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu, miliony lidí se kvůli tomu ocitají bez dodávek elektrického proudu, vody i tepla.