Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Putinův mluvčí Peskov navštívil oblast bojů na východní Ukrajině

Dmitrij Peskov
Dmitrij Peskov
Foto: kremlin.ru

Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov navštívil Donbas, kde vedl školení pro zástupce médií a tiskové mluvčí. Podle agentury TASS to dnes uvedl zástupce šéfa ruské prezidentské kanceláře Sergej Kirijenko.

"Díky Dmitriji Sergejevičovi, který se právě dnes v noci vrátil z Luhansku, kde vedl školící program pro zástupce médií a tiskových služeb Luhanské a Doněcké lidové republiky," uvedl Kirijenko. Dodal, že Peskov se již vrátil zpět.

Dvojici separatistických republik na východě Ukrajiny anektovalo Rusko spolu se Záporožskou a Chersonskou oblastí koncem září po pseudoreferendech, která Kyjev i Západ označil za neplatné.

Peskovova návštěva přichází poté, co Moskva v úterý informovala o inspekci ministra obrany Sergeje Šojgua ruských vojsk na Ukrajině. Přesné místo Šojguovy návštěvy nezveřejnila.

Peskov podle TASS dnes po návratu uvedl, že Donbas "časem" navštíví sám prezident Vladimir Putin. Konkrétní plány takové cesty ale podle něj zatím neexistují.

Témata:  Dmitrij Peskov

Související

Aktuálně se děje

14. července 2026 21:22

Lidé nevěří vlastním očím: Pavel Novotný se zastal Turka

Někdejší starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný na sebe opět strhl pozornost veřejnosti. Stalo se tak v souvislosti s nedávnou dopravní nehodou poslance a vládního zmocněnce Filipa Turka v centru Prahy. Oznámení a komentáře, které k této události Novotný zveřejnil, se však nesetkaly s příliš pozitivním ohlasem. Rozhodnutí zlehčovat vážný střet na silnici se totiž ukázalo jako krok vedle.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy