Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Původním cílem střelce z Bratislavy byl premiér Heger

Eduard Heger
Eduard Heger
Foto: Facebook Eduard Heger

Střelec, který minulý týden u gaybaru Tepláreň (Teplárna) v Bratislavě zabil dva lidi, původně podle šéfa slovenské policie Štefana Hamrana plánoval zaútočit na premiéra Eduarda Hegera. Když mu záměr útoku na ministerského předsedu nevyšel, vybral si jiný vyhlédnutý cíl, a to byla Tepláreň, řekl dnes Hamran v diskusní relaci televize Joj.

"Máme prokázány i konkrétní skutky, které vykonal, směřující k tomu, aby mohl zaútočit na premiéra," uvedl Hamran. Dodal, že útočník byl na místě trvalého pobytu předsedy slovenské vlády i v den zmíněné tragédie.

Už brzy po střelbě vyšlo najevo, že útočník se dříve fotil nejen u gaybaru, ale také u panelového domu, kde bydlí Heger.

Střelbu v Bratislavě policie vyšetřuje jako teroristický útok. Střelec z místa činu uprchl a později na jiném místě v Bratislavě spáchal podle dosavadních informací sebevraždu. Dříve na sociální síti podle prokuratury umístil manifest namířený proti členům komunity LGBT+ a také Židům.

Tragédie vyvolala na Slovensku vlnu solidarity s komunitou LGBT+, útok odsoudili přední politici země a ve zvláštním usnesení také slovenská sněmovna. Minulý týden v Bratislavě na pietní akci a následném shromáždění uctily oběti střelby tisíce lidí.

Témata:  Slovensko Eduard Heger

Související

Aktuálně se děje

12. listopadu 2025 17:20

Další šance na polární záři nad Českem. Počasí ale nemá být ideální

Úchvatnou podívanou na nebi nad Českem nabídla již uplynulá noc. Šance na pozorování další polární záře bude i během nadcházející noci. Zásadní ale bude předpověď počasí, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na sociální síti X. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Sergej Lavrov

Konec spekulací o Lavrovovi. Šéf ruské diplomacie se opět vynořil

Konec spekulacím. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov se opět objevil na veřejnosti a prohlásil, že Moskva je nadále připravena jednat o přípravě summitu mezi ruskou a americkou hlavou státu. V uplynulých dnech se přitom vyskytly spekulace, že Lavrov po více než 20 letech ve funkci upadl v nemilost prezidenta Vladimira Putina kvůli debaklu ve věci neuskutečněného jednání s americkým protějškem Donaldem Trumpem.