reklama

Záběry, které zveřejnil místní zpravodajský server laumat.at ukazují, že jde o autobus společnosti Regiojet. Po důkladné kontrole mohl autobus před půlnocí pokračovat na cestě do Maďarska.

Autobus byl podle agentury APA na cestě ze Španělska přes severní Itálii do Budapešti. Rakouští policisté jej zastavili u Allhamingu jižně od Lince. K autobusu dorazili kromě policistů také hasiči a zdravotníci.

Na cestující, kteří se necítili dobře a vykazovali příznaky podobné chřipce, upozornil nejprve průvodce skupiny turistů svého zaměstnavatele. Ten následně uvědomil rakouskou policii.

Na odstavném parkovišti u Allhamingu zdravotníci všechny cestující prohlédli. Podle agentury APA se ale pasažéři cítili zdrávi a nikdo z nich nevykazoval symptomy nemoci COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. Krevní testy nikdo podstupovat nemusel, řekl agentuře APA okresní hejtman Manfred Hageneder. Pro jistotu ale policisté zaznamenali jména všech cestujících.

Jak došlo k tomu, že se někdo v autobuse cítil špatně, po příjezdu policie ale najednou bylo všem cestujícím dobře, podle Hagenedera zjišťovaly i rakouské úřady. Na vině byla zřejmě velká opatrnost cestovní agentury. Případ podle něj ale ukázal, že je Rakousko na krizové situace připraveno.

V pondělí podobně zastavily francouzské úřady autobus na cestě ze severní Itálie v Lyonu. Cestující byli několik hodin v izolaci, řidiče a jednoho z pasažérů převezli do nemocnice. Ani tady ale nakonec testy koronavirus neprokázaly.

V Itálii, kde se nový typ koronaviru šíří, je podle nejnovější bilance celkem 231 nakažených. Sedm lidí na nemoc COVID-19 zemřelo.

reklama