Sedmidenní incidence, která udává počet nových případů v týdenním úhrnu v přepočtu na 100.000 obyvatel, vzrostla na 1004. V nemocnicích se léčí 903 pacientů s těžkým průběhem covidu-19. Za poslední den zemřelo sedm lidí s tímto onemocněním a celková bilance úmrtí vzrostla na 13.905. Plně naočkovaných je 71,4 procent obyvatel Rakouska. Posilovací dávku vakcíny dostalo asi 45 procent obyvatel.

Německo dnes oznámilo, že s platností od neděle znovu zařadí Rakousko na seznam epidemicky vysoce rizikových zemí. To znamená komplikace zejména pro neočkované, kteří po překročení hranic z Rakouska do Německa budou muset do desetidenní karantény. Tu lze ukončit nejdříve po pěti dnech v případě negativního testu na koronavirus. Toto pravidlo platí i pro děti do 12 let, což podle rakouské ministryně turistiky Elisabeth Köstingerové může být na vrcholu zimní lyžařské sezóny velký problém pro podnikatele v cestovních ruchu.

"I když rodiny s dětmi do 12 let tvoří jen asi pětinu klientů ze zahraničí, je toto pravidlo pro Rakousko problematické, protože všechny neočkované děti musejí nejméně na pět dní do karantény, i když jejich rodiče očkovaní jsou," citovala ministryni agentura APA.

Na německém seznamu vysoce rizikových zemí bylo Rakousko i loni na konci roku, od 14. listopadu do 25. prosince. Výjimku z přísných pravidel mají pouze pendleři.

Agentura DPA informovala, že kvůli velkému rozšíření nákazy oblíbená tyrolská střediska Kitzbühel, Ischgl a St. Anton zavedla povinnost nosit respirátory i venku. Platí do 23. ledna. V těchto obcích je sedmidenní incidence výrazně nad celorakouským průměrem, v okrese Kitzbühel je to dokonce 3400.