Zhruba 40 lidí ale nastoupilo do karantény v hotelu. Od soboty Rakousko výrazně zpřísnilo pravidla pro vstup ze zemí s významným výskytem koronavirové varianty omikron, mezi kterými je i Británie.

Podle vyjádření letiště v Innsbrucku mnozí turisté neměli správné informace o platnosti negativního testu. Domnívali se, že platí 72 hodin, v Rakousku to je však pouze 48 hodin. Podle britského tisku většina ze 40 Britů, kteří skončili v neděli v hotelové karanténě, dnes odcestovala zpět do vlasti.

Rakousko minulý týden výrazně zpřísnilo také pravidla v gastronomii. Bary a restaurace musí omezit svou otevírací dobu do 22:00. Vláda rovněž omezila kapacitu velkých akcích ve vnitřních prostorách.

Tyrolsko je vyhledávanou zimní destinací turistů z Británie a mnoha dalších zemí. Na začátku epidemie koronaviru v roce 2020 však Rakousko čelilo kritice, že z oblíbeného střediska Ischglu v rakouských Alpách turisté přenesli koronavirus do mnoha dalších zemí. Případ prověřovala i rakouská prokuratura, která však v listopadu vyšetřování zastavila.