Státní zastupitelství ve Welsu potvrdilo, že příčinou smrti byla sebevražda, a sdělilo, že na místě byly nalezeny poznámky. O jejich obsahu ale prokuratura nechtěla nic bližšího uvést.

Praktická lékařka veřejně zdůrazňovala účinnost očkování proti covidu-19. Kellermayrová před měsícem oznámila, že po více než sedmi měsících, kdy čelila výhrůžkám smrtí, svou praxi dočasně uzavírá. Uvedla, že na zabezpečení vynaložila více než 100.000 eur (2,4 milionu Kč). Lékařka pak v polovině července řekla, že svou ordinaci uzavírá natrvalo, protože nemůže "nabídnout žádnou perspektivu, zda a kdy bude možné pracovat za 'normálních' okolností".

Rakouský prezident Alexander Van der Bellen na twitteru napsal, že v myšlenkách je s rodinou a přáteli Kellermayrové. "Ukončeme toto zastrašování a strach. Nenávist a netolerance nemají v našem Rakousku místo. Najděme vždy způsob, jak spolu žít v míru," uvedl.

Ministr zdravotnictví Johannes Rauch řekl, že smrt doktorky s ním hluboce otřásla. "Jako lékařka zasvětila svůj život zdraví a blahu ostatních," napsal Rauch na twitteru. "Výhrůžky smrtí jí a jejím kolegům byly brutální realitou," uvedl. Takové vyhrožování označil za neomluvitelné a dodal, že "musí konečně přestat".

V červnu prokuratura ve Welsu ukončila vyšetřování Němce podezřelého z vyhrožování Kellermayrové s tím, že za případ jsou odpovědné německé úřady, uvedla agentura APA. Rakouská policie pokračovala ve vyšetřování proti neznámým osobám.

reklama