Mitsotakis to řekl v rozhovoru pro pořad Good Morning Britain televize ITV, informoval web Greek City Times. Ohledně požárů zdůraznil, že žádný z turistů nepřišel o život ani neutrpěl zranění. Evakuováno bylo celkem 20 tisíc osob, nechyběli mezi nimi také čeští občané.

"Chápeme, že to návštěvníkům způsobilo nepříjemnosti. Ostrov je zpátky v normálu, proto řecká vláda ve spolupráci s místními úřady nabízí všem, jejichž dovolená byla zkrácena kvůli požárům, týden dovolené na Rhodosu zdarma na jaře nebo na podzim, aby se mohli vrátit a užít si jeho krásnou přírodu," řekl premiér.

Mitsotakis připomněl, že intenzita lesních požárů se v posledních letech kvůli klimatické krizi zvýšila. "Ano, měli jsme zničující požár na Rhodosu, ale zasáhl méně než 15 % ostrova. Už neevidujeme žádné aktivní požáry a předpověď počasí na dalších 15 dní vypadá relativně neškodně," dodal.

EuroZprávy.cz informovaly, že červencové požáry v Řecku pohltily na 50 tisíc hektarů lesního porostu. Kromě Rhodosu byla situace nejhorší také na ostrově Korfu. Ministr pro klimatickou krizi a ochranu obyvatelstva Vassilis Kikilias uvedl, že za celý měsíc bylo zaznamenáno 1470 požárů. Deset z nich bylo velkých.