Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Řecko i letos sužují lesní požáry. Hasiči zasahují na sever od Atén

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

S létem začíná i sezóna nebezpečných lesních požárů. Plameny se objevily v hustě zalesněné oblasti, která se nachází přibližně 20 kilometrů na sever od řeckých Atén. Do boje se živlem se pustily stovky hasičů i za pomoci letadel. Informovala o tom agentura DPA. 

Požár zřejmě způsobilo dlouhé období s minimem srážek a teplotami přes 35 stupňů. O víkendu se navíc v inkriminované oblasti rozfoukal silný vítr. 

Kouř je cítit i v Aténách. Podle řeckých médií hoří v lokalitě Katsimidi v národním parku Parnitha, kde nejsou žádná turistická letoviska. V ohrožení je nicméně několik vesnic, jejichž obyvatelé byli informováni o možnosti evakuace. 

Řecko už zažilo jeden velký požár během minulého týdne, kdy hasiči bojovali s plameny v Koropi, které se nachází asi 30 kilometrů na jih od řecké metropole. I tehdy situaci komplikoval silný vítr. Řada lidí musela být evakuována. 

Řečtí hasiči loni v srpnu bojovali s obřím požárem, který se začal šířit z okolí přístavního města Alexandroupolis a spálil vyšší desítky tisíc hektarů země. Šlo v tu chvíli o největší lesní požár od chvíle, co si EU v roce 2000 začala vést záznamy. 

Témata:  požáry Řecko

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 15:36

Izraelský útok v Gaze: Podle Hamásu nepřežilo více než 70 lidí

Desítky mrtvých si vyžádal sobotní útok ve městě Chán Júnis v Pásmu Gazy. Podle Hamásu byly zasaženy stany pro vysídlence, přičemž zemřelo 71 lidí a dalších 289 osob utrpělo zranění. Izraelci tvrdí, že cílili na vojenského velitele palestinského militantního hnutí Muhammada Dajfa. O tragické události informovala agentura AP či web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy