reklama

Všechny nově potvrzené případy koronaviru podle serveru Greek Reporter souvisejí s mužem z města Patras, který se nedávno zúčastnil náboženské pouti do Izraele a Egypta. Onemocněla jeho manželka a další dvě desítky lidí, kteří byli součástí jeho turistické skupiny.

"Vystopovali jsme více než 400 lidí, s nimiž byl (nakažený muž) v kontaktu. Testy budou pokračovat. Do této chvíle dopadlo 21 z 24 provedených testů pozitivně," uvedl mluvčí ministerstva Sotiris Tsiodras.

Právě koncentrace nových případů ve městě Patras a okolí vedla úřady k tomu, že z preventivních důvodů nechaly v příslušné provincii Achaia a v provinciích Elida a Zakynthos dočasně uzavřít školy. Zakázaná jsou rovněž veřejná shromáždění.

První případ nákazy koronavirem se v Řecku potvrdil 26. února, a to u 38leté ženy ze Soluně, která se krátce předtím vrátila ze severoitalského Milána. Soluň je na severovýchodě země, tedy v oblasti, kam se nyní snaží dostat tisíce migrantů z Turecka.

Pod drobnohledem řeckých úřadů je nyní i výletní loď MSC Opera, která je na cestě k řeckému ostrovu Korfu. Kapitán lodi dvě tisícovky pasažérů informoval, že u jednoho z cestujících, který se vylodil 28. února v italském přístavu Janov, byla později potvrzena nákaza koronavirem. Šlo o muže z Rakouska.

"Stále čekáme na další pokyny od rakouských zdravotnických úřadů a jsme ve styku s řeckými úřady. Přesto už jsme přijali řadu preventivních opatření, abychom zajistili bezpečnost cestujících," uvedl kapitán Pietro Esposito. Cestující, kteří vystoupili při středeční zastávce v Aténách, aby si prohlédli město, se museli vrátit zpět na loď. Podle provozovatele lodi, firmy MSC Cruises, zatím není na palubě nikdo, kdo by měl zdravotní problémy nebo příznaky naznačující možnou nákazu.

reklama