reklama

Zástupce náčelníka generálního štábu Chalil Arslanov, který vinu popírá, nesmí opustit ruské území. Zda zůstal ve funkci, zpráva neuvádí.

Generálplukovník Arslanov je podle TASS zapleten do kauzy armádní komunikační firmy Vojentělekom, kterou vojenská prokuratura vyšetřuje od roku 2013. Vedení firmy podle vyšetřovatelů uzavíralo smlouvy s ministerstvem obrany s uměle navýšenou cenou a za některé služby si nechávalo zaplatit dvakrát.

Způsobená škoda dosahuje částky půl miliardy rublů (přes 180 milionů Kč). Jakou roli v podvodech hrál Arslanov, TASS neuvádí.

Podle jiných médií se škoda přehoupla přes miliardu rublů. Podle televize Ren TV je generál dokonce podezřelý z účasti na rozkradení dvou miliard rublů (asi 720 milionů Kč) při státních zakázkách. Také tuto informaci úřady nepotvrdily, i když ani nepopřely. Vyšetřovatelé se podle televize zdrželi vyjádření. Podezřelí v případu podle serveru Newsru místo drahých ruských přístrojů pro satelitní spojení dodávali vojákům laciné čínské obdoby s přelepenými nálepkami.

Generálovi podle internetovému listu Gazeta.ru hrozí až deset let za mřížemi, a tak se nejspíše po obvinění ze zvláště velkého podvodu ocitl ve vazbě.

Firma Vojentělekom se ocitla uprostřed finančních skandálů už několikrát, podle ruských médií se tam odehrávají machinace "kosmických rozměrů". Při rozkrývání jedné kauzy policisté v roce 2012 u jednoho ze zadržených našli v hotovosti 20 milionů rublů (13 milionů korun v tehdejším kurzu), které zatčený muž označil za "zbytek kapesného".

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama