Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rozsáhlé požáry v Řecku mají další oběti

požár
požár
Foto: Pixabay

V Řecku i dnes v noci pokračovala bitva s lesními požáry, do kterých se zapojili jak hasiči, tak dobrovolníci. Situace je nejhorší na východě země, zejména v okolí předměstí přístavního města Volos, kde se plameny přiblížily. Ve středu večer zde dvě osoby zahynuly v důsledku požárů. Další menší požáry nadále hoří na ostrově Rhodos, zejména na jihovýchodě. Situace na ostrově Korfu se mírně zlepšila, ale stále zde zuří menší požáry.

Na ostrově Rhodos probíhá boj s požáry již desátý den, a v noci se objevila menší ohniska u obcí Vati a Gennadi na jihovýchodě ostrova, uvedla média. Kvůli požárům byly v těchto oblastech v minulém víkendu evakuovány tisíce lidí.

V současné době je nejnaléhavější situace na východě Řecka v oblasti Magnesia poblíž města Volos. Ve středu tam vypukl velký požár, který se rychle šíří. Kvůli tomuto požáru zemřeli dva lidé - pětačtyřicetiletý farmář a jedna žena. Řecká civilní obrana evakuovala asi 20 obcí ve východním směru od Volosu. Stovky obyvatel této oblasti se zapojily do boje s plameny.

Situace v oblasti Lamie ve střední části země a Tithorea severozápadně od Atén se mírně zlepšila díky zmírnění větru ve středu večer. Požárníci tam dohašovali poslední ohniska před úsvitem.

Dnes se nedaleko Soluně koná pohřeb jednoho ze dvou pilotů hasicího letadla, kteří zemřeli při úterní nehodě hasicího letadla na ostrově Euboia. Premiér Kyriakos Mitsotakis se zúčastní této vzpomínkové události.

Témata:  Řecko požáry

Aktuálně se děje

14. června 2024 11:48

Rusko tvrdí, že sestřelilo skoro 90 ukrajinských dronů. Ukrajina 14 ruských raket

V noci na pátek sestřelila ruská protivzdušná obrana 87 dronů, z toho 70 nad Rostovskou oblastí, kde sídlí velení vojenské operace na Ukrajině. Ukrajinská armáda uvedla, že v noci na pátek sestřelila sedm ze 14 raket a všech 17 dronů, kterými útočilo Rusko. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy