reklama

"Okupanti útočí na Charkov a Charkovskou oblast... Zůstaňte v krytech!" sdělil dnes ráno na telegramu Oleh Syněhubov, šéf charkovské vojenské správy, přičemž uvedl, že exploze v Charkově začaly po 7:00 místního času.

Ruské jednotky udeřily nejméně čtyřikrát v Charkově a ve Zmiivu zasáhly soukromý dům, v obou městech jsou oběti. "Dnes ráno nepřítel zasáhl průmyslová zařízení ve městě. Došlo k požáru a zatím víme o jedné zraněné ženě. Naši záchranáři již hasí požár, se zraněnou ženou pracují zdravotníci," dodal Syněhubov.

V Charkově byla poškozena vzdělávací instituce. 53letá žena byla zraněna a převezena do nemocnice ve středně těžkém stavu. Ve Zmiivu v okrese Chuhuiv byl zasažen soukromý obytný dům. Lékaři poskytují pomoc dvěma zraněným a předběžné zprávy naznačují, že pod troskami jsou další dva lidé.

Ve městě Záporoží se ozvalo také nejméně pět výbuchů. Zasaženy byly obytné oblasti a zraněni byli nejméně čtyři lidé, uvedl server Ukrajinska pravda. Rakety zasáhly obytné oblasti, včetně otevřeného terénu a oblastí poblíž obytných budov.

Při kombinovaném raketovém útoku Rusů na Ukrajinu se v Chmelnické oblasti ozvalo celkem šest výbuchů. "Chmelnická oblast se dnes probudila do útoku Rusů. V důsledku těchto útoků oblastí otřáslo nejméně šest explozí. Na místě útoků pracují pohotovostní a záchranné služby," uvedla Vojenská správa oblasti.