Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská armáda opět podnikla rozsáhlý útok na Ukrajinu

Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Foto: FREE Photo Tereshchenko Oleg / UNIAN

Ukrajina se dnes ráno stala terčem dalšího rozsáhlého raketového útoku ze strany Ruska. Letecký poplach platí na celém území země, a výbuchy byly hlášeny z měst Charkov, Dnipro a Kryvyj Rih.

"Okupanti útočí na Charkov a Charkovskou oblast... Zůstaňte v krytech!" sdělil dnes ráno na telegramu Oleh Syněhubov, šéf charkovské vojenské správy, přičemž uvedl, že exploze v Charkově začaly po 7:00 místního času.

Ruské jednotky udeřily nejméně čtyřikrát v Charkově a ve Zmiivu zasáhly soukromý dům, v obou městech jsou oběti. "Dnes ráno nepřítel zasáhl průmyslová zařízení ve městě. Došlo k požáru a zatím víme o jedné zraněné ženě. Naši záchranáři již hasí požár, se zraněnou ženou pracují zdravotníci," dodal Syněhubov.

V Charkově byla poškozena vzdělávací instituce. 53letá žena byla zraněna a převezena do nemocnice ve středně těžkém stavu. Ve Zmiivu v okrese Chuhuiv byl zasažen soukromý obytný dům. Lékaři poskytují pomoc dvěma zraněným a předběžné zprávy naznačují, že pod troskami jsou další dva lidé.

Ve městě Záporoží se ozvalo také nejméně pět výbuchů. Zasaženy byly obytné oblasti a zraněni byli nejméně čtyři lidé, uvedl server Ukrajinska pravda. Rakety zasáhly obytné oblasti, včetně otevřeného terénu a oblastí poblíž obytných budov.

Při kombinovaném raketovém útoku Rusů na Ukrajinu se v Chmelnické oblasti ozvalo celkem šest výbuchů. "Chmelnická oblast se dnes probudila do útoku Rusů. V důsledku těchto útoků oblastí otřáslo nejméně šest explozí. Na místě útoků pracují pohotovostní a záchranné služby," uvedla Vojenská správa oblasti.

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda

Související

Aktuálně se děje

5:00

Počasí: Do Česka míří tropická vlna veder, bude až 36 stupňů

Českou republiku čeká období mimořádně teplého počasí. Až do příštího týdne budou v zemi panovat tropické teploty, přičemž horké počasí vyvrcholí na začátku příštího týdne, kdy rtuť teploměru místy vyšplhá až na 36 stupňů Celsia. S přílivem horkého vzduchu se však v odpoledních a večerních hodinách začnou lokálně objevovat také silné bouřky z tepla.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy