Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská armáda podle Moskvy obsadila další ukrajinskou vesnici

Ruská armáda, ilustrační foto
Ruská armáda, ilustrační foto
Foto: mil.ru

Ruské ministerstvo obrany v neděli oznámilo, že jeho síly převzaly kontrolu nad ukrajinskou vesnicí Novobachmutivka, která se nachází přibližně deset kilometrů severně od dobyté Avdijivky v Doněcké oblasti. Uvedl to agentura AFP.

Kyjev se ke zprávě ruského resortu obrany zatím nevyjádřil.

Ruské síly dosáhly za uplynulý týden výrazných úspěchů ve východní části Doněcké oblasti, což podnítilo neobvyklou kritiku ukrajinských ozbrojených sil ze strany spřízněných vojenských blogerů, doplnila AFP.

Kanál The Deep State v aplikaci Telegram začátkem tohoto týdne obvinil oblastní velitele ukrajinských jednotek ze "zhroucení obrany v celé Doněcké oblasti, což způsobilo značné ztráty" .

Moskva ještě v sobotu tvrdila, že jejím silám se v okolí města Doněck podařilo zatlačit hluboko do ukrajinských obranných linií. Ukrajinská armáda připustila, že Rusové dosáhli v oblasti několika "taktických úspěchů" a její vlastní pozice se zhoršily.

Šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budano také nedávno prohlásil, že situace na frontové linii se v následujících týdnech bude pravděpodobně neustále zhoršovat.

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.